Aktywny wypoczynek

Gospodarstwo Agroturystyczne „Jodełka” w miejscowości Przyszowa

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Gospodarstwo Agroturystyczne „Jodełka” to pięciohektarowe gospodarstwo położone między wzgórzami Bąkowca i Pępówki na wysokości 650 m n.p.m. Z trzech stron otoczone lasami bogatymi w grzyby, jagody i jeżyny. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę zwierzęcą. Dla gości przygotowane są 2,3,4 – osobowe pokoje z łazienkami, aneksem kuchennym, pokój dzienny oraz rowery. Obiekt jest ogrodzony. Do dyspozycji dzieci jest basen, altana, plac zabaw, trampolina, duża drewniana huśtawka. Jest możliwość zobaczenia zwierząt domowych takich jak krowy, owce, króliki, kury oraz przyjaciela naszego gospodarstwa suczkę rasy labrador.
Gospodarstwo Agroturystyczne „Jodełka” jest w projekcie „Małopolska wieś dla dzieci”. Gospodarstwo proponuje przejażdżki konne oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Wyżywienie oparte jest na produktach pochodzących z gospodarstw ekologicznych, część produktów pochodzi z gospodarstwa. Gospodarstwo „Jodełka” zdobyło II miejsce w konkursie „Zielone Lato 2000”.
Do dyspozycji gości przeznaczone są trzy pokoje o łącznej liczbie 8 miejsc noclegowych, komfortowo urządzonych z pełnym węzłem sanitarnym przy każdym pokoju, pokój dzienny, aneks kuchenny. Wokół gospodarstwa, do dyspozycji gości, duży ogród z altaną, występuje możliwość palenia ogniska lub grilla, wydzielony kącik zabaw dla dzieci. Gospodarze dysponują wypożyczalnią rowerów, a w sezonie zimowym nart.
Gospodarstwo położone jest wśród lasów obfitujących w runo leśne, a pamiątką z pobytu w gospodarstwie są suszone grzyby w płóciennym woreczku. Występują liczne szlaki turystyczne, rzeka w odległości 2 km oraz liczne obiekty sakralne, przydrożne kapliczki, dworek w Świdniku, szlaki na Łyżkę, Modyń, Szkiełek, zachowany folklor oraz obrzędy ludowe.
Wyżywienie oparte jest na produktach pochodzących z gospodarstw ekologicznych, część produktów pochodzi z gospodarstwa. Do dyspozycji rowery, plac zabaw dla dzieci. Proponowane są przejażdżki konne oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Gospodarstwo agroturystyczne „Jodełka” zdobyło II miejsce w konkursie „Zielone Lato 2000”. W pobliżu znajduje się nowy Ośrodek Sportów Zimowych w Limanowej, a w nim: 4-osobowa kolej krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe (najdłuższa trasa 1000 m, suma wszystkich tras 2300 m), sztucznie śnieżony i oświetlony stok.

Źródło: www.jodelka.nrs.pl

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.