Aktywny wypoczynek

Gospodarstwo Agroturystyczne „Owieczka” znajduje się w Owieczce

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Gospodarstwo Agroturystyczne „Owieczka” w Owieczce jest gospodarstwem ekologicznym o tradycyjnej produkcji zwierzęcej (drób, króliki, krowy i świnie) oraz roślinnej (plantacja porzeczek, aronii, borówki amerykańskiej, truskawek, sad jabłoniowy i śliwkowy oraz wiele innych owoców i warzyw, które są wykorzystywane do żywienia turystów). Dużą atrakcją dla gości, zwłaszcza dla dzieci, jest możliwość uczestniczenia w pracach polowych i karmieniu zwierząt. Dzieci najbardziej zaangażowane w pomoc w gospodarstwie otrzymują Dyplom Gospodarza. Dzieci mogą brać również udział w robieniu przetworów (które zabierają ze sobą do degustacji na zimowe wieczory), wyrabianiu i pieczeniu chleba oraz robieniu masła i sera.

Gospodarze chętnie zapraszają rodziny z dziećmi, gdyż Gospodarstwo Agroturystyczne „Owieczka” zapewnia bezpieczny kontakt z przyrodą, zwierzętami. Dodatkowo występuje: plac zabaw – piaskownica, huśtawki, domek na drzewie. Właściciele szczególnie zapraszają na spędzanie czasu wraz z nimi tradycyjnych Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Gospodarstwo jest szczególnie przyjazne dzieciom. Świadczy o tym fakt, że w 2010 roku zostali wyróżnieni przez wytypowanie naszego gospodarstwa, jako jednego z nielicznych, do programu „Małopolska Wieś dla dzieci”. W ramach czego organizowane są specjalne, kilkudniowe pobyty dla dzieci w gospodarstwie.

O jakości świadczonych usług Gospodarstwa „Owieczka” świadczą liczne nagrody, jakie otrzymali, m.in.: w 2005 roku nominacja do tytułu laureata w konkursie na najatrakcyjniejszy obiekt turystyczny w powiecie limanowskiem w kategorii agroturystyka, w 2006 roku I miejsce w kategorii Agroturystyka w konkursie Wielkie Odkrywanie Małopolski, w 2013 roku laureat w konkursie najlepszy obiekt turystyczny w powiecie limanowskim.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.