Aktywny wypoczynek

Gospodarstwo Agroturystyczne „Watra” w miejscowości Koninki

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Gospodarstwo Agroturystyczne „Watra” leży u podnóża góry Tobołów (Gorce) w miejscowości Koninki, które otoczone są otuliną Gorczańskiego Parku Narodowego. Gospodarstwo oferuje noclegi w górach – pokoje wraz z łazienkami. Do dyspozycji gości także: aneks kuchenny, świetlica, Internet WiFi, grill, plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, duży odkryty basen.

W samej miejscowości znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów, w tym również zabytkowych, m.in. Muzeum „Orkanówka”.

W okolicy znajduje się potok górski, kwiaciarnia, korty tenisowe, a zimą lodowisko. W okresie letnim występuje również możliwość uprawiania wędkarstwa. Dodatkowo liczne szlaki turystyczne piesze, rowerowe oraz konne na Turbacz, Stare Wierchy, Orkanówkę, Suhorę, Kudłoń, Maciejową, Jaworzynę Kamienicką itp. dają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Na uwagę zasługuje także obserwatorium astronomiczne na Suhorze (najwyżej położony tego typu obiekt w Polsce). Zimą można korzystać z pobliskich wyciągów, a także uczestniczyć w organizowanych przez gospodarzy kuligach.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.