Aktywny wypoczynek

Gospodarstwo sadowniczo-agroturystyczne „Wiśniowy Gaj” w miejsowości Kobyłczyna

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Gospodarstwo sadowniczo-agroturystyczne „Wiśniowy Gaj” znajduje się w miejscowości Kobyłczyna, na zboczu góry Kaleń, w okolicach Nowego Sącza. Gospodarstwo ma 200-letnią tradycję i było dziedziczone przez kobiety, które oddawały mu całe serce. Agroturystyka, którą prowadzą tutaj właściciele to sposób na przyszłość zagrody.

Teren, na którym znajduje się gospodarstwo to dawna Galicja, a obecnie to teren czterech powiatów: sądeckiego, limanowskiego, tarnowskiego i bocheńskiego. Dzięki temu położeniu każdy turysta ma wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu, np. pobliskie Jezioro Rożnowskie oraz rzeka znajdująca się w dolinie (300 m od gospodarstwa). Występuje również możliwość skosztowania w obszernej altanie (dawniej stodole) na skraju sadu i lasu wiśniowej nalewki.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiśniowy Gaj” z pewnością może pochwalić się:

– malowniczym położeniem – lasy, sad, potok,

– autentycznością – gospodarstwo jest czynne rolniczo. Podstawą działalności jest sad z drzewami czereśniowymi, wiśniami i śliwami.

– domową kuchnią, w której wyróżniają się specjały z owoców sadu: pierogi ze śliwkami, naturalne dżemy, ciasta z owocami,

– wspaniałe wiśniowe wino i nalewki (z własnych owoców na bazie starych receptur),

– dodatkowo pobliskie terenu są niezwykle atrakcyjne – m.in. ścieżki spacerowe, ścieżki edukacyjne.

 

Trzy ostatnie fotografie: Daria Bokowy

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.