Aktywny wypoczynek

Stacja narciarska Limanowa-Ski w Limanowej

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Stacja narciarska Limanowa-Ski położona jest w pięknej kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5 km od centrum Limanowej. W 2007 roku zostały tam zbudowane 4-osobowa kolej krzesełkowa Doppelmayr oraz dwa wyciągi orczykowe. Najdłuższa trasa posiada 1000 m, a suma wszystkich tras to 2300 m.

Pasmo Łososińskie, w obszarze którego usytuowany jest stok zatrzymuje wilgotne strefy opadów, dzięki czemu śniegu często jest znacznie więcej niż w okolicy, a co za tym idzie – niezwykle korzystne warunki narciarskie. Pierwszy śnieg zwykle pojawia się już w listopadzie, a północna wystawa stoku wymiernie spowalnia topnienie, przez co pokrywa śnieżna często utrzymuje się nawet do kwietnia.

Na szczyt w ciągu 5 minut jest możliwość wyjazdu koleją krzesełkową, skąd jest możliwość wyboru jednej z dwóch tras zjazdowych:

– niebieskiej – widokowej i rekreacyjnej trasy dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy o długości 1000 m, biegnącą przez las, początkowo południowo-wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.

– czerwonej – trasy dla zaawansowanych narciarzy o długości 700 m, wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji.

Stawiający pierwsze kroki, jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300 m łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.

Wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki i posiadają wydajny system zaśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21.00. Nad bezpieczeństwem stoku czuwa GOPR. Na stoku funkcjonują także 2 punkty gastronomiczne, parkingi dla 700 samochodów, wypożyczalnia i serwis nart oraz snowboardów, a także szkoła narciarska. Bazę noclegową stanowią liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.

fot. www.lysagora.eu

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.