Aktywny wypoczynek

Wioska Indiańska w Szczyrzycu

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Wioska Indiańska w Szczyrzycu usytuowana jest w starym beskidzkim sadzie. Obszar, na którym prowadzona jest działalność uznany został za przyrodniczo cenny dla całej Europy, dlatego też objęty jest ochroną w ramach programu Natura 2000. Wioska indiańska usytuowana jest w pobliżu wielu atrakcji w Małopolsce, np. Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopalnia soli w Bochni, Kraków, Zamek w Dobczycach, Klasztor Ojców Cystersów wraz ze Starym Browarem i cysterskim muzeum, Diabli Kamień, Szczyrzyc z lokalnymi szlakami itp.

Wioska Indiańska w Szczyrzycu umieszczana jest nie tylko w ofercie Biur Turystycznych z całej Polski, ale również w wielu czołowych przewodnikach. Wioska działa od 2003 roku, od tego czasu otrzymując wiele podziękować, nagród i wyróżnień. Wśród nich: I miejsce na Międzynarodowym Krakowskim Salonie Turystycznym, czy II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze miejsce eventowe.

Atrakcje, jakie można spotkać w Wiosce:

– naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi,

– ogromny namiot zwany tio-tipi, który jest zdolny pomieścić nawet 50 osób,

– szałas pary (indiańską saunę),

– warlodge – specjalny namiot wojenny,

– wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry.

Aby wiernie odtworzyć życie w Indiańskiej Wiosce wykonane zostały oryginalne konstrukcje obrazujące fragmenty z życia Indian. Zobaczyć można wojownika palącego świętą fajkę, dowiedzieć się można jak kobiety wyprawiały skóry, a także zobaczyć można przejmującą scenę pogrzebu wojownika. Występuje także możliwość strzelania z prawdziwego indiańskiego łuku do tarczy, a także skorzystać z wielu opcji dodatkowych (np. warsztatów muzycznych i rękodzielniczych, indiańskiej kuchni, malowania twarzy). Pamiątką z pobytu w Wiosce Indiańskiej mogą być stylizowane fotografie wykonane na miejscu.

 

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.