Z pewnością, każdy Turysta odwiedzający powiat limanowski uzyska wszystkie niezbędne informacje w limanowskim Centrum Informacji Turystycznej, potocznie nazywanym buzodromem, który mieści się w samym centrum Miasta, a dokładnie na limanowskim rynku obok wszystkim znanej fontanny.

Adresatami działań Centrum są zarówno turyści zwiedzający powiat, którzy znajdą tu informacje na temat bazy noclegowej, gastronomicznej, turystycznej czy przyrodniczej, jak i mieszkańcy, którzy pragną zdobyć informacje o naszym regionie. W zakres usług teamu informatorów CITu wchodzi bezpłatne poradnictwo turystyczne, dotyczące atrakcji turystycznych województwa małopolskiego, powiatu limanowskiego oraz miast i gmin wchodzących w jego skład, infrastruktury turystycznej oraz wiadomości o aktualnych wydarzeniach kulturalno-turystycznych, które odbywają się w regionie. Turyści mogą uzyskać informacje osobiście, telefonicznie, pocztą elektroniczną i tradycyjną.

Dodatkowo, każdy Turysta może liczyć na otrzymanie bezpłatnych materiałów tj. przewodniki turystyczne, foldery, mapy województwa, mapy powiatu, informatory turystyczne i wydawnictwa specjalistyczne. Listę tą uzupełniają materiały promocyjne przekazywane przez instytucje współpracujące z centrum. Oprócz wspomnianych wyżej materiałów w CIT znajduje się obszerna ilość książek na temat zarówno poszczególnych gmin powiatu limanowskiego, jak i gmin sąsiednich. Będąc w CIT turyści mogą również skorzystać z bezpłatnych stanowisk internetowych. Placówka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sezonie letnim centrum obsługuje turystów siedem dni w tygodniu.

Limanowski buzodrom stał się również galerią wystawienniczą i estradą folklorystyczną, na której to od wiosny do jesieni prezentują się wszystkie gminy powiatu limanowskiego.

Oprócz tego potrzebne informacje można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Limanowej, w Wydziale Promocji, Kultury i Turystyki. Na stronie urzędowej Powiatu znajdują numery kontaktowe.

Pomocną informacją służą również Wydziały Promocji w poszczególnych gminach i miastach na terenie powiatu limanowskiego.