Stanowisko burmistrza Miasta Mszana Dolna pełni Józef Kowalczyk.

Miasteczko Mszana Dolna ma wyjątkowo malownicze położenie w powstałej u zbiegu trzech rzek – Porębianki, Mszanki i Raby – kotlinie, rozgraniczającej Gorce i Beskid Wyspowy, którego wyodrębnione szczyty – Lubogoszczy, Szczebla i Lubonia Wielkiego – dominują w krajobrazie. Na turystycznej mapie Polski, Mszana Dolna jest ważnym węzłem komunikacyjnym – leży przy linii kolejowej, pięknej widokowo, lecz o małym dziś znaczeniu, Nowy Sącz – Chabówka. Trzeba zaznaczyć, że z powodu walorów naturalnych i bliskości Krakowa (50 km) sama Mszana Dolna jest od wielu lat znaną miejscowością letniskowo –wypoczynkową.

Mszana jako miejscowość notowana jest po raz pierwszy w 1369 r. Osada w ciągu wieków była ważnym dla okolicy ośrodkiem handlu i przemysłu, praktycznie pełniąc funkcję miasteczka, chociaż de facto prawa miejskie otrzymała dopiero w 1952 r. Miejski charakter zachowuje też dawny układ założenia miejscowości – usytuowany na wzniesieniu terenu rynek i kilka uliczek.

Przed wojną Mszana Dolna znana była też z licznych inicjatyw społecznych np. istniała tu świetnie prosperująca spółdzielnia, założona przez dwóch przyjaciół, ale i antagonistów – Orkana i ks. proboszcza Stabrawę.

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
8.00 - 16.00 7:30 - 15:30 7:30 - 15:30 7:30 - 15:30 7:30 - 15:30 - -
  • Adres Urząd Miasta Mszana Dolna
    ul. Piłsudskiego 2
    34-730 Mszana Dolna
Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.