Anna Tąta mieszka w Lipowem, koło Limanowej. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w ZSS nr 1 im. M. Konopnickiej w Limanowej. Była harcerka. Kontynuowała naukę w Technikum Ekonomicznym w ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Obecnie studiuje Finanse i Rachunkowość na PWSZ w Nowym Sączu. Od 2012 roku jest członkinią Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Lipowe, w którym pełni funkcję sekretarza.

Zajmuje się głównie origami modułowym, wyszywaniem obrazów haftem krzyżykowym, robieniem kwiatów z bibuły, kanzashi (czyli robienie kwiatów ze wstążek) oraz różnych ozdób okolicznościowych. Każdą wolną chwilę stara się poświęcić na tworzenie czegoś nowego, urozmaicać swoje rękodzieło.

Początki jej rękodzieła przypadają na szkołę podstawową. Najpierw był to sposób na zwalczanie nudy, później przerodziło się to w pasję. Wszystko zaczęło się od zrobienia z tatą szopki na konkurs w 3 klasie szkoły podstawowej. Wtedy też Pani Anna zrozumiała, że można zrobić świetne rzeczy tak niewielkim kosztem. Kwiatów z bibuły nauczyła się robić na zbiórkach harcerskich (jako drużyna harcerska zaczęli robić palmę na konkurs).

Inspiracje czerpie z Internetu oraz witryn sklepowych. Impuls do działania dają jej także członkinie KGW Lipowe.

Swoich dzieł zazwyczaj nie prezentuje jako indywidualna osoba, ale często można je zobaczyć na pokazach czy konkursach, w których bierze udział KGW Lipowe. Jej debiutem była Wystawa Twórczości Ludowej w czerwcu 2017 roku, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.