Regionalizm

Chór Świętojański z Olszówki

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Chór Świętojański z Olszówki działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce zapoczątkował swą działalność w 2009 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Jan Nawara. Jest to czterogłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne, patriotyczne  i inne. Chórzyści to przeważnie emeryci – amatorzy, których  łączy wspólna pasja – śpiew. Obecnie chór po licznej reorganizacji liczy 20 osób i przyjął nazwę „Świętojański”. Cotygodniowe próby wymagają wysiłku i poświęcenia. Członkowie chóru mimo obowiązków osobistych, rodzinnych i zawodowych z zaangażowaniem traktują swoje powinności. Od początku działania chórzystom przyświecają słowa „Kto śpiewa dwa razy się modli”. Podstawową działalnością chóru jest uświetnianie swoim śpiewem Mszy św. oraz większości uroczystości religijnych parafii w Olszówce. Jednak nie zamykają się tylko do granic swojej rodzinnej miejscowości. Koncertowali już w: Bazylice Miłosierdzia Bożego w  Krakowie – Łagiewnikach, Sanktuarium Matki Bożej w  Ludźmierzu, Sanktuarium Matki Bożej w  Kalwarii Pacławskiej, kościołach innych parafii.

Z powodzeniem wzięli udział w przeglądzie chórów w Mszanie Dolnej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Mszana Dolna.

W okresie kilku lat występowali na uroczystościach patriotycznych oraz gminnych imprezach plenerowych (najpierw na Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna a potem Zagórzańskim Lecie).

Wszystkich chętnych zapraszają w swoje szeregi.

 

Źródło: Archiwum Gminy Mszana Dolna

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.