Elżbieta Citak urodziła się w Kamienicy, gdzie nadal mieszka. Ukończyła Liceum Ekonomiczne oraz Studium florystyczne. Jest kierownikiem organizacyjnym Zespołu Regionalnego Gorce i Młode Gorce. Prowadzi zajęcia śpiewu ludowego oraz zajęć florystycznych w świetlicach na terenie Gminy Kamienica. W 2016 roku była pomysłodawczynią utworzenia obecnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich w Kamienicy Dolnej, z którego jest bardzo dumna. Jest także radną gminy Kamienica. Pasjonuje się bibułkarstwem, muzyką – głównie góralską, a także pisaniem wierszy. Pani Elżbieta razem z mężem Tadeuszem kochają folklor.

Zajmuje się głównie bibułkarstwem, ale próbuje także innych, nieco nowocześniejszych technik rękodzieła. Bibułkarstwo od dziecka było dla niej pasją. Zarówno jej babcia, jak i mama zajmowały się rękodziełem. Sama Pani Elżbieta stara się przekazywać tę sztukę swoim dzieciom. Nawet najmłodszemu jej synowi robienie kwiatów z bibuły nie sprawia trudności.

Do działania inspiruje ją fakt, że może wszczepiać regionalizm w młode pokolenie. Prowadząc zajęcia bibułkarskie uczy młode pokolenie tego, co piękne, twórcze i tradycyjne. Obdarowywanie innych swoimi pracami także ją inspiruje i sprawia ogromnie dużo satysfakcji.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.