Elżbieta Lorek zajmuje się wykonywaniem kwiatów z krepiny, robieniem palm wielkanocnych, a także wykonywaniem wieńców dożynkowych. Tej pasji poświęca każdą wolną chwilę, gdyż sprawia jej ogromną przyjemność i satysfakcję.

Z niezwykłą pasją opowiada o wykonywaniu wieńców dożynkowych, gdzie stara się uwidaczniać kulturę i tradycję regionu. Podkreśla, iż wieńce za każdym razem mają inny kształt, charakter. Do wykonania wieńców wykorzystuje w maksymalnym stopniu wszystko to, czym matka natura obdarowuje. Dodatkowo wykonuje także palmy wielkanocne, do których robienia wykorzystuje kwiaty z bibuły. Swoim rękodziełem przyozdabia dom.

Rękodzieło to pasja, której oddaje się już od dziecka. Wiele razy podpatrywała i wzorowała się na swojej cioci – Pani Stanisławie Oleksy. To właśnie ciocia pokazała jej dawne techniki rękodzieła, to razem zaczęły tworzyć coś pięknego i niepowtarzalnego.

Bierze udział w różnego typu kiermaszach organizowanych na terenie Gminy Limanowa, Powiatu Limanowskiego czy Województwa Małopolskiego. Uczestniczyła także w Wystawie Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.