Regionalizm

Ewelina Białoń

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Ewelina Białoń to szczęśliwa matka i kochająca żona. Ukończyła Technikum Ekonomiczne w Limanowej, obroniła Licencjat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, obecnie studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Zajmuje się tworzeniem różnego typu ozdób, głównie Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych. W swoich pracach wykorzystuje różne techniki od zdobienia cekinami, piórami i owocami leśnymi (takimi jak np. buczyną czy żołędziami), po origami modułowe i decoupage. Zawsze stara się wykorzystywać materiały, którym można nadać nowe życie – np. spody od butelek czy inne ekologiczne materiały. Jej dzieła charakteryzują się intensywną kolorystyką, uwielbia ostre i kontrastowe barwy – nie lubi nudy i szarości.

Jej pasja zrodziła się po części z pasji, a po części zaraziła ją jej mama, która również jest maniaczką ręcznych robótek. Jeśli chodzi o nowoczesne techniki, takie jak np. origami modułowe  – jest samoukiem. Jej dzieła można oglądać na stronie internetowej KGW Lipowe, do którego należy.

W grudniu 2016 roku wzięła udział w Wystawie Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego, której organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Zaprezentowała na niej: wyszywane obrazy, biżuterię wykonaną ręcznie, bombki z cekinów, zajączki wielkanocne, koszyczki wielkanocne, dzbanek, łabędzia ozdobnego, szkatułkę na biżuterię wykonaną techniką origami, jajka wykonane techniką decoupage, a także wyhaftowane kwiaty na serwetach.

Pięć ostatnich zdjęć: Daria Bokowy

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.