Grażyna Biskup urodziła się w Łysej Górze (powiat brzeski). Po skończeniu Szkoły Podstawowej uczęszczała do 5-letniego Technikum Ceramicznego, o profilu ceramiki artystycznej. Następnie po maturze kontynuowała naukę w Uniwersytecie Ludowym w Wierzchosławicach koło Tarnowa, kończąc studium kulturalno-oświatowe. W 1979 roku przyjechała do Łukowicy i tutaj rozpoczęła pracę zawodową. Skończyła także Studium Bibliotekarskie w Krakowie. Od najmłodszych lat śpiewała w chórze szkolnym, parafialnym. Należała do Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kamionka” w swojej rodzinnej miejscowości Łysa Góra, powiat Brzesko. W 1976 roku jako jedyna spośród wielu członków zespołu (mając wtedy 17 lat)  została wytypowana na tournee do Stanów Zjednoczonych na obchody 200-lecia Niepodległości  Ameryki z zespołem, w którym tańczyła i śpiewała.

Głównie wykonuje serwety szydełkowe, mniej zajmuję się haftowaniem, tworzenie kwiatów z bibuły, a także z papieru, czyli tzw. sztuką origami. Chętnie także fotografuje. Jej praca wynika głównie z pasji, którą częściowo zaraziła ją mama.

Haftem i szydełkiem zajęła się przebywając na urlopie wychowawczym, czyli około 36 lat temu. Początkowo kupowała czasopisma typu „Robótki ręczne”, „Igłą i nitką”, „Anna” itp. i to właśnie z nich czerpała wzory i natchnienia. Haftowała nocami, później z racji pracy w Bibliotece Publicznej swoim talentem zarażała dzieci, z którymi podczas ferii czy wakacji prowadziła zajęcia. Z biegiem czasu utworzyła się grupa chętnych pań, z którymi tworzyła kwiaty z bibuły robione do palm, stworzyły także kursy koronki klockowej, robiły serwety na drutach oraz szydełkiem.

Do działania inspiruje ją przede wszystkim miłe i pożyteczne spędzanie czasu, obdarowywanie krewnych i znajomych zrobionymi serwetami, czy również dekoracja własnego domu lub wnętrza Biblioteki, w której pracuję. Ponadto Pani Grażyna ciągle chce poznawać na nowo jeszcze nieodkryte możliwości różnorakiego rękodzieła.

Swoje prace wystawiała w Galerii Ośrodka Kultury w Łukowicy, a także prezentowała je w Galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

 

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.