Halina Piechnik urodziła się w 1967 roku. Mieszka w Rupniowie. Należy do KGW Rupniów „Centrum”. Jej hobby to ogród oraz wykonywanie robótek ręcznych. Chętnie udziela się społecznie.

Wykonuje ręcznie kwiaty z bibuły i krepiny, np. do palm czy bukietów. Różne rzeczy wykonuje także na szydełku, np. koronkowe aniołki, biżuterię (kolczyki i naszyjniki z kordonka), serwetki. Przed świętami Bożego Narodzenia robi także choinki wstążkowe, bombki z cekinów i inne świąteczne stroiki.

To co wykonuje to jej wielka pasja. Swoją wiedzą dzieli się z córkami oraz wnuczką. W wolnych chwilach wspólnie zasiadają do stołu i wykonują przepiękne rzeczy. Od najmłodszych lat interesowała się różnymi robótkami, czy to dzierganiem na drutach, czy wyszywaniem, szydełkowaniem. Stopniowo poznawała nowe techniki, wykonując je metodą prób i błędów. Wiele pomysłów czerpie z Internetu. Często są to rzeczy związane z danymi świętami.

Swoje prace prezentuje podczas udziału KGW Rupniów w różnego rodzaju przeglądach. W grudniu 2016 roku wzięła także udział w Wystawie Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego, która organizowana była przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.