Ignacy Gromala to znakomity kamienicki rzeźbiarz ludowy. W jego twórczości goszczą głównie elementy religijne, ale także regionalne. Rzeźbi on z drewna lipowego. Większość jego dzieł to rzeźby, chociaż zachwyt budzi także ilość płaskorzeźb.

Pierwsza rzeźba powstała już w wojsku. Początkowo było to hobby.  Z czasem jednak pasja przerodziła się także w źródło utrzymania. Pana Ignacego odwiedza wielu turystów, którzy zafascynowani są jego twórczością. Pan Gromala rzeźbi na zamówienia. Jego dzieła to zarówno rzeźby stojące, jak i wiszące. To rzeźby przedstawiające postacie świętych, ale także „rzeźba z humorem”. Jako Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” zastaliśmy Pana Ignacego podczas robienia kołyski dla dziecka.

Pan Gromala jest bardzo komunikatywnym artystą, jednak nie lubi się chwalić czy być chwalonym. Uważa, że to co robi, to coś normalnego. Jednak według odbiorców jego rzeźb, są to z pewnością wybitne dzieła sztuki.

Chętnie udziela się na Dniach Gorczańskich, na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury robi wystawy.

Warto także zaznaczyć, iż Pan Ignacy ma ogromne wsparcie w żonie i dzieciach. Rodzina jest niezwykle dumna z wybitnego rzeźbiarza.

  • Osoba Ignacy Gromala
  • Adres Kamienica 482
    34-608 Kamienica
Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.