Józefa Hanula zajmuje się haftowaniem regionalnych motywów na gorsetach i innych częściach garderoby, np. torebkach, koszulach, spodniach, bluzkach, sukienkach czy spódnicach, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Hafty wiernie odzwierciedlają dawne regionalne motywy, przypominają je. Hafty, które wykonuje najczęściej nie są wykonywane na wcześniej opracowanym projekcie wzoru, lecz haft powstaje bezpośrednio pod igłą, a wykonana praca zależy tylko i wyłącznie od talentu i fantazji osoby wykonującej pracę haftowaną.

Fach, którym zajmuje się Pani Józefa jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wszystko zaczęło się u niej, gdy jako mała dziewczynka obserwowała uważnie swoją mamę, gdy późnymi wieczorami z wielkim zaangażowaniem wyszywała, haftowała różne ozdoby np.: serwetki, makatki, obrusy, a także bluzeczki i gorsety. Pani Józefa już jako dziecko starała się ją podpatrywać i naśladować. Swoją twórczość rozpoczęła z wielkim zapałem, jednak na efekty trzeba było czekać. Z każdą kolejną pracą udoskonalała swoje dzieła, np. dodając coraz to nowe elementy.

Niezmiernie cieszy ją widok wnuków, którzy są ubrani w stroje przez nią wyhaftowane. Tym samym przekazuje im nutkę kultury, tradycji, regionalizmu, co jest dla niej bardzo ważne i istotne.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.