Katarzyna Pacułt urodziła się w 1981 roku w Limanowej. Uczęszczała do SP w Kamionce Małej, a następnie do IV LO w Limanowej. Od 2000 roku studiowała pedagogikę oraz pracę socjalną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Studiowała na Wydziale Artystycznym, przez co mogła korzystać z zajęć artystycznych (fotografia, grafika, malarstwo).

Głównie zajmuje się szydełkowaniem: wykonuje serwety, obrusy i ozdoby świąteczne, koszyczki oraz dywaniki. Wykonuje także różne dekoracje i ozdoby z papieru, szyje maskotki i rysuje (głównie ołówkiem). Szydełkowanie jest jednak jej wielką pasją. Gdy byłą w wieku przedszkolnym mama nauczyła ją robić na drutach. Wtedy też wykonałam pierwszy szalik na drutach. Jak sama mówi: „Był bardzo krzywy i nierówny, przypominał kształtem gitarę”. W szkole podstawowej dalej rozwijała swoje pasje na kółku plastycznym i koronkarskim. W jej rodzinie niemal wszyscy zajmują się sztuką ludową: mama szydełkuje i robi na drutach, tata haftuje, wujek rzeźbi. Dziadkowie także rzeźbili w drewnie.

Szydełkowanie to jej sposób na odreagowanie stresu. Poza tym bardzo lubi otaczać się przedmiotami, które sama wykona. Jej pracownia jest w trakcie wykonywania. Posiada własną stronę internetową: www.robótkirecznekasia.pl.

Swoje prace prezentowała na Festiwalu Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, na Wojewódzkim Jarmarku Wielkanocnym w Limanowej organizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” oraz na Wystawie Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego, której organizatorem także było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.