Kinga Rosiek przez 20 lat śpiewała w Chórze Parafialnym. Tańczyła także w Zespole Regionalnym, a obecnie jest przewodniczącą KGW Ujanowice – Kobyłczyna.

Zajmuje się głównie bibułkarstwem. Wykonuje kwiaty z krepiny i bibuły, które później wykorzystuje do palm wielkanocnych. Potrafi wykonywać kilka rodzajów kwiatów, które po dobraniu odpowiednich kolorów i dopasowaniu kształtów pięknie przyzdabiają palmę.

Początki działalności Pani Kingi przypadają na czas poprzedzający objęcie funkcji przewodniczącej KGW. Pragnęła zrobić coś w grupie, dlatego zaprosiła Panią z sąsiedniego Koła, która pokazała wszystkim zebranym jak wykonuje się kwiaty z krepiny i bibuły. Zachwyt tym rękodziełem pozostał u Pani Kingi do dzisiaj. Pani Kinga wspomina czas, gdy razem z Paniami z KGW opanowały bibułkarstwo, od razu wzięły się za wykonywanie pięciometrowej palmy wielkanocnej na konkurs w parafii. Pani Kinga inspirację czerpie od najstarszej z członkiń Koła, u której ceni doświadczenie  i motywację do nowych przedsięwzięć.

Swoje prace prezentuje razem z Kołem Gospodyń Wiejskich Ujanowcie – Kobyłczyna. Jako Koło biorą udział w Kiermaszach parafialnych na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia oraz w konkursach w Gminie Laskowa. Na różnych pokazach, festynach prezentują własne kwiaty z bibuły, bombki i inne dzieła, kultywując regionalizm. Z Kołami z sąsiednich miejscowości pieką ciasta, wymieniają się przepisami na różne dania. Wszystkie konkursy, pokazy, wydarzenia dokumentują zdjęciami i wolnych chwilach chętnie wracają do tych wydarzeń.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.