Regionalizm

Koło Gospodyń Wiejskich w Zasadnem

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Koło Gospodyń Wiejskich w Zasadnem powstało w 2001 roku. Propaguje dawne obrzędy i zwyczaje oraz kuchnię regionalną. Corocznie uczestniczy w obrzędach Dni Gorczańskich, prezentując przysmaki kuchni regionalnej. Od początku bierze też udział w Gminnym Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Kół Gospodyń Wiejskich w Szczawie, zdobywając zawsze wysokie miejsca.

Do najważniejszych wydarzeń i osiągnięć KGW należą: promocja gminy Kamienica na rynku krakowskim w 2001 roku; III. miejsce w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego w Limanowej; promocja gminy Kamienica w czasie Regionalnej Wystawy Rolniczej w roku 2002 w Nawojowej; prezentacja prac przy lnie na scenie krakowskiego teatru „El-Jot”; II. miejsce za spektakl „Prace przy lnie” w czasie 28. Przepatrzowin Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu w roku 2003; I. miejsce w ramach V Powiatowego Przeglądu Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW z Limanowszczyzny w roku 2003 za spektakl „Sianokosy na gorczańskiej hali”; III. Miejsce za spektakl „Sianokosy na gorczańskiej hali” w ramach 29. Przepatrzowin Teatrów Regionalnych Małopolski w Czarnym Dunajcu w roku 2004.

Koło każdego roku włącza się w przygotowanie Dnia Regionalnego. W kolejnych latach w czasie uroczystości prezentowało następujące programy: Obrzęd dożynkowy, Wesele, Krakowiaki, Wyprowadzka, Pożegnanie syna do wojska, Wilijo, Imioniny u Walontego, Podłazy, Sianokosy na gorczańskiej hali.

  • Adres Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy
    Kamienica 426
    34 - 608 Kamienica
Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.