Magdalena Opyd urodziła się w 1985 roku. W latach 1992 – 2000 uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Kamienicy. W 2000 roku rozpoczęła naukę w Technikum Odzieżowym w Nowym Sączu.

Wykonuje głównie aniołki z masy solnej i zimnej porcelany. Robi kwiaty z krepiny, a z prostych słoików i buteleczek tworzy flakoniki i świeczniki. W okresach świątecznych wykonuje ozdoby choinkowe i jajka wielkanocne. W wolnej chwili również szkicuje. Jej działalność zrodziła się z pasji. Zawsze lubiła prace manualne i sprawiały jej ogromną przyjemność. Tworząc odrywa się od codzienności.

Początki jej działalności sięgają szkoły podstawowej. Od dziecka lubiła zabawę z modeliną, a później z masą solną. Jeśli chodzi o rysunek to zawsze ma przy sobie notes i ołówek, żeby coś narysować.

Brała udział w charytatywnym festynie parafialnym w Kamienicy. Swoje prace prezentowała podczas Wojewódzkiego Jarmarku Wielkanocnego w Limanowej oraz podczas Wystawy Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego. Organizatorem tych wydarzeń

którego organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”. Udział w Wystawie Twórczości Ludowej z terenu powiatu limanowskiego także pozwolił jej na zaprezentowanie swoich dzieł.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.