Regionalizm

Małgorzata Stachowicz

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Małgorzata Stachowicz zajmuje się wykonywaniem ozdób techniką decoupage. Wykonuje także haft krzyżykowy pomieszany z farbą. Jak mówi, zajęcie to jest bardzo czasochłonne i wymaga ogromnej precyzji, uaktywnia wyobraźnię. Prace plastyczne to pasja Pani Małgorzaty. Zawsze stara się, by jej prace miały w sobie charyzmę i odpowiednio oddawały swój charakter. Jest samoukiem, różne nowe i ciekawe wzory podpatruje to w gazetach, to w Internecie.

Początki jej działalności przypadają na okres klasy 4. szkoły podstawowej. Zainteresowała ją praca pewniej Pani – amatorki, która wykonywała haft krzyżykowy. Po obserwacji spróbowała własnych sił i również zaczęła tworzyć. Po pewnym czasie chciała urozmaicać swoje dzieła, łączyła więc haft z farbą. Każde kolejne dzieło wykonywała coraz precyzyjniej, dbając o szczegóły. Jest to dla niej sposób na spędzenie wolnego czasu, mała odskocznia, czas dla siebie.

Swoich prac nie prezentuje podczas wystaw, pokazów, kiermaszów.  Miała jednak okazję współpracować ze Stowarzyszeniem „Razem dla Regionu”, gdzie podczas warsztatów artystyczno-plastyczno-manualnych zaprezentowała zebranym swoje dzieła, opowiadając o sposobie wykonania oraz samej technice wyrobu.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.