Znani i nieznani

Dorota Gawryluk

0 / 5
Dodaj do ulubionych

Dorota Gawryluk (z domu Zelek) urodzona w Limanowej; polska dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz prezenterka telewizyjna. Dzieciństwo spędziła w Kamionce Małej, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej. W 1987 roku wyjechała do Warszawy, gdzie ukończyła XXVI Liceum Ogólnokształcące im. H. Jankowskiego Kuby. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.  W telewizji Polsat pracowała od początku lat 90.

W telewizji Polsat pracowała najpierw jako reporterka, następnie prowadząca, a w roku 2001 zastępca szefa programu Informacje oraz Polityczne graffiti. Później była szefową publicystyki i opiekunką merytoryczną programu Interwencja.

Od 2004 do 2007 roku była prowadzącą Wiadomości w TVP1. Była też gospodynią programu publicystycznego Forum. 27 kwietnia 2007 roku Dorota Gawryluk odeszła z TVP. Wkrótce potem przyjęła porpozycję pracy od właściciela Polsatu – Zygmunta Solorz-Żaka i rozpoczęła pracę w TV Biznes, gdzie prowadziła program publicystyczny Sam na sam.

Pracowała w radiu Tok FM, gdzie prowadziła Poranek radia Tok FM. Od 2006 roku pracowała w Polskim Radiu. W soboty przeprowadzała wywiady z politykami (audycja Sygnał dnia w radiowej Jedynce).

Była gospodynią programu publicystycznego Dorota Gawryluk – Konfrontacje, który nadawany był od czerwca 2008 do marca 2009 w Polsacie. Od lutego 2009 prowadzi Wydarzenia w Polsacie, a od marca 2016 jest też szefową tego programu. Prowadzi też programy: Gość Wydarzeń oraz Prezydenci i premierzy w Polsat News. Pisała także felietony dla tygodnika Uważam Rze oraz dzienników Rzeczpospolita i Fakt.

Dorota Gawryluk miała cztery nominacje do „Telekamer”, nominację do diamentu telewizyjnego Gazety Wyborczej, nominację Grand Press za wyborcze graffiti, nagrodę Ostrego Pióra BCC krzewienie wiedzy ekonomicznej oraz odkrycie dziennikarskie 1999 miesięcznika Press.

Interaktyna Mapa Atrakcji TurystycznychPopularyzacja atrakcji turystycznych Województwa Małopolskiego.